اخبار دنیای ساختمان


بهترین نوع بتن , 8 نوع مختلف بتن و کاربردهای آن در ساخت و ساز

بهترین نوع بتن , 8 نوع مختلف بتن و کاربردهای آن در ساخت و ساز

امروزه برای ساخت اکثر ساختمان‌ها از بهترین نوع بتن استفاده می‌شود. بتن به دلیل مقاومت بالا در برابر آسیب‌های احتمالی مانند زلزله، سیل و  از محبوبیت بیشتری برخوردار است.این ماده از سنگدانه و مواد اتصال دهنده مانند سیمان تشکیل شده است. سنگدانه همراه با سیمان، دو نوع مقاومت ایجاد می‌کند: مقاومت فشاری و کششی.

جادوی دکوراسیون داخلی

جادوی دکوراسیون داخلی

فیلسوفان یونانی تا آنجا به اهمیت زیبایی باور داشتند که شاخه‌ای به نام زیبایی‌شناسی یا aesthetics را ابداع کردند. موضوع علم زیبایی‌شناسی، توجه به اهمیت ظاهر و دلایل زیبایی است. پس از گذشت قرن‌ها از تمدن یونان، امروز نیز زیبایی همچنان دغدغه بیشتر افراد جامعه است. زیبایی و آراستگی ظاهری تاثیر به سزایی در شرایط روحی و سطح احساسات افراد دارد. در این مقاله با آراکس همراه باشید تا راجع به دکوراسیون داخلی و اهمیت آن بیشتر بدانیم.

معرفی شرکت کناف

معرفی شرکت کناف

شركت كناف يكي از بزرگترين توليدكنندگان سيستم هاى ساخت و ساز خشك (درای وال) در جهان مي باشد. اين شركت به عنوان يك شركت خانوادگى در سال ۱۹۳۲ توسط برادران كناف، كارل و دكتر آلفونس در آلمان تاسيس شد و هم اکنون فرزندان این دو به طور مشترک و با هماهنگی سایر اعضای خانواده کناف این گروه را رهبری می کنند.

رفتار جديد فروشنده و خريدار سرمايه‌اي آپارتمان در تهران

رفتار جديد فروشنده و خريدار سرمايه‌اي آپارتمان در تهران

به گزارش سایت دنياي اقتصاد : رفتار معامله‌گران بازار مسکن پاییزی متفاوت از دو فصل اول سال شده است. داده‌های مهرماه فایل‌های فروش آپارتمان نشان می‌دهد دو گروه در بازار مسکن تهران دست‌ نگه داشته‌اند و مشغول «دیده‌بانی» شرایط بیرونی هستند. ماه گذشته «تورم پنهان» مسکن در تهران تقریبا صفر شد؛ درحالی‌که شهریور، ۵/ ۲درصد بود. بازار ملک خبرهای مثبت و خنثی درباره مذاکرات را تعقیب می‌کند.

کیفیت ساخت و ساز قربانی مصالح ساختمانی گران

کیفیت ساخت و ساز قربانی مصالح ساختمانی گران

این روزها صعود قیمت مصالح ساختمانی نگرانی‌ها را برای کاهش کیفیت ساخت و ساز افزایش داده است. ساخت و سازی که در سال‌های گذشته صورت گرفته چندان قانونمند نبوده و حتی پروژه‌های دولتی مانند مسکن مهر را زیر سوال برده است و سازنده به جای استفاده از مصالح استاندارد و با کیفیت برای کاهش هزینه های ساخت از مصالح ارزان قیمت و بی کیفیت استفاده می کنند.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...